سابسیژن

سابسیژن

خانه / خدمات کلینیک / سابسیژن

سابسیژن به چه صورت عمل میکند؟

سابسیژن روش است که برای درمان جای جوش مورد استفاده قرار میگیرد.بروز جوش و آکنه در صورت یکی از عواملی است که زیبایی چهره تحت تاثیر قرار داده و ظاهری ناخوشایند دارد. اگرچه استفاده از ماسک های خانگی و طب سنتی می تواند تا حدودی در این زمینه به شما کمک کرده و اثرات آن را بهبود ببخشد اما یک روش دائمی و تاثیرگذار نیست، بنابراین ما به شما توصیه می کنیم سابسیژن را امتحان نمایید. سابسیژن یک روش مدرن و جدید در درمان جوش و از بین بردن جای جوش، اسکار و برخی مشکلات پوستی می باشد که در کوتاهترین زمان، بالاترین بازدهی و اثر را دارد.

از آنجا که اسکارها اغلب عمیق و کمندی می باشند برای از بین بردن و جداسازی آنها از پوست نیاز است که به صورت افقی شکسته شوند که در این زمینه سابسیژن یکی از بهترین روش های مورد استفاده در کلینیک های زیبایی می باشد. در واقع این تکنیک مدرن با احیا و ترمیم جای جوش و انواع اسکار در داشتن صورتی صاف و یکدست شما را یاری رسانده و باعث می شود علاوه بر زیبایی، پوست حالت فرو رفته نداشته باشد. اولین و مهم ترین قدم در این روش شناخت و تشخیص جای جوش و اسکار می باشد زیرا روش های مورد استفاده قبل از سابسیژن مانند لیزر و میکرونیدلینگ به دلیل عدم نفوذ به عمق پوست موثر نبوده و تاثیر در درمان آن ندارد. روش دیگر برای لایه برداری پوست پلاژن نام دارد.

سابسیژن

سابسیژن چیست ؟

رشد بافت های همبند در اثر برخی عوامل مانند اسکار متوقف شده و باعث شکافی عمیق در سطح پوست می شود. سابسیژن روشی ساده، سریع و کاربردی در درمان جای جوش، اسکار، بخیه و آبله مرغان می باشد که با بازسازی بافت های همبند و فیبروتیک، روند رشد پوست را بهبود بخشیده و باعث ترمیم و در نهایت زیبایی پوست می گردد. در واقع این روش نوعی عمل زیبایی غیر تهاجمی است که بصورت سرپایی و از طریق بی حسی موضعی انجام می شود که با تحریک کلاژن پوست و آزادسازی رشته های فیبروتیک، پوست را از لایه های زیرین جدا کرده و به مرور و با پیشرفت درمان بهبود می یابد.

زیرا اساسا این کلمه برگرفته از دو عبارت ساب به معنای زیر و سیژن به معنای برش می باشد که با برش در زیر پوست و البته بدون اعمال تیغ انجام می شود.
در درمان سابسیژن ابتدا نواحی مورد نظر توسط پزشک بخوبی تمیز شده و علامت گذاری می شود. سپس نواحی علامت گذاری شده به صورت موضعی بی حس شده تا پزشک بتواند به راحتی سوزن را از زوایای مختلف وارد پوست کند. با حرکت مداوم سوزن در پوست شما به راحتی صدای پاره شدن رشته های فیبروزی را خواهید شنید که این صدا نشان دهنده آزاد شدن پوست از لایه های زیرین می باشد. البته روش های استفاده شده در سابسیژن از گذشته تاکنون فراز و نشیب های بسیاری داشته است که در انتها استفاده از سوزن کانولا مورد تایید قرار گرفته است.

ایا سابسیژن به تنهایی کافیه؟

اگرچه سابسیژن به تنهایی یک عمل موفق در درمان مشکلات پوستی می باشد اما اگر همزمان با میکرونیدلینگ انجام شود با افزایش جریان خود در نواحی آسیب دیده و بهبود عملکرد غدد لنفاوی باعث کاهش اندازه اسکار و احساس درد و خارش در فرد خواهد شد. همچنین این عمل با دفع سلول های مرده از روی پوست و نزدیک کردن رنگ اسکار به رنگ پوست در ناحیه مبتلا به بهبود علائم بیمار کمک می کند. رفع چین و چروک پیشانی نیز برای زیبایی موثر است.
در سابسیژن اندازه و عمق اسکار و تعداد جوش و همچنین نوع پاسخگویی بیمار به این روش از اهمیت زیادی برخوردار است.

هر چه اندازه اسکار کوچکتر و سطحی تر باشد طول دوره درمان کوتاه تر بوده و باعث می شود درمان راحت تر انجام شود. اما به صورت معمول تعداد جلسات درمان در سابسیژن 2 تا 3 جلسه با فواصل 4 الی 6 هفته می باشد که نتایج چشمگیری را در پی داشته که بیش از 90 درصد بیماران پس از انجام این عمل از بهبود باف خود رضایت داشته اند. همچنین برای نتیجه گیری بهتر کافی است حداقل تا 48 از استحمام با آب داغ و ورزش های سنگین خودداری کنید.

جوش ها انواع مختلفی داشته که از جمله آنها می توان به جوش های چکشی، دره ای شکل، برجسته و واگنی اشاره کرد که رایج ترین آن جوش های چکشی می باشند که با فرورفتگی های عمیق روی پوست پخش شده و با فواصل کمتر از 2 میلیمتر ظاهری چکش گونه به پوست می دهند. جوش های واگنی نیز ظاهری مخروطی با لبه های تیز دارند که درصد بروز آن از دیگر انواع جوش بیشتر بوده اما به نسبت جوش های چکشی سطحی تر می باشند. جوش های دره ای نیز همانطور که از نام آنها پیداست با فرورفتگی های پی در پی ظاهری مواج گونه با عمق سطحی دارند.

برای از بین بردن جای جوش روش های مختلفی وجود مانند میکرودرم آبریژن، لیزر فرکشنال، لیزر CO2 و … وجود دارد که در میان همه آنها سابسیژن درمان قطعی برای جوش بوده که با از بین بردن چسبندگی بافت های زیر پوست و پر کردن فضای خالی بوجود آمده توسط کلاژن از عمیق شدن و بروز مجدد جوش جلوگیری کرده و پوستی صاف و یکدست را برای شما به ارمغان می آورد.

البته بهتر است قبل از انجام این روش با پزشک خود مشورت کرده تا با تشخیص نوع جوش و اسکار خود بتوانید با آگاهی کامل این روش را انتخاب کنید. زیرا اعمال یک روش نادرست نه تنها کمکی به بهبود بافت پوست نکرده بلکه باعث می شود وضعیت آن بدتر شود. همچنین توصیه می شود هرگز با جوش های پوستی بازی نکنید زیرا پوست بخودی خود توانایی مقابله با جوش را دارد اما دستکاری آنها باعث می شود باکتری های داخل آن به بافت پوست نفوذ کرده و جای جوش را عمیق تر کند.
رفع جای ججوش با سابسیژن

سابسیژن با کانولا

روش های مختلفی برای انجام سابسیژن وجود دارد که امروزه یکی از کاربردی ترین و موثرترین روش ها استفاده از روش سابسیژن با کانولا می باشد. این روش که با سوزن کانولا انجام شده بدون درد بوده و با نفوذ به لایه زیرین پوست و بدون آسیب به بافت های فیبروتیک، آن را برش می دهد. در واقع سابسیژن با کانولا یک تحول اساسی و بزرگ در رفع اسکار، جای جوش، خط خنده و چین چروک داشته و باعث جوانسازی پوست می شود.

سوزن کانولا بر خلاف نوکور که تیز و برنده بود، بسیار ظریف و کوچک بوده و با نوک کند خود کمترین درد و عوراض را دارد. این سوزن با ورود به پوست با حرکات سریع و موازی با سطح پوست، قسمت های زیرین درم را برش داده و با قطع زنجیره بافت اسکار باعث آزاد سازی بافت های فیبری می شود. اثربخشی این روش بسیار بالا بوده و درصد رضایت بالای بیماران خود گواه این ادعاست. اما در روش قبلی سوزن نوکور ظاهری شبیه نیزه داشت که به علت تیز بودن بیمار درد زیادی را در حین انجام این عمل احساس می کرد. همچنین به دلیل بروز عوارضی همچون کبودی و تیرگی پوست، ایجاد لک و امکان مجدد بوجود آمدن چوش در محل سوزن دیگر رایج نبوده نمی باشد.

سوزن کانولا:

سوزن کانولا معمولا در سایزهای 18 تا 20 و 25 تا 27 وجود داشته که استفاده از هریک از آنها بسته به نوع زخم و عمق آن متفاوت می باشد اما معمولا استفاده از سوزن 20-18 رایج تر بوده و کاربرد بیشتری دارد.
روش درمانی سابسیژن با کانولا یک روش جایگزینی مناسب در درمان زخم و ترمیم جای جوش می باشد که علاوه بر راحتی پزشک در استفاده از ابزارها، کمترین عواض را به دنبال دارد. همچنین این روش در یک بازه زمانی کوتاه انجام شده و پزشکان استفاده از این روش را ترجیح می دهند.

اگرچه استفاده از روش سابسیژن با کانولا به نسبت نوکور عوارض کمتری دارد اما خالی از عارضه هم نیست. گاهی ممکن است بیمار پس از انجام این عمل به علت ورود سوزن در پوست در ناحیه مذکور احساس درد داشته و یا با تورم و قرمزی روبرو شود که هیچکدام از آن ها نگران کننده نبوده و می توان با کمپرس آب سرد این عوارض را کاهش داد. همچنین در موارد نادر ممکن است سوزن کانولا آلوده بوده و باعث برزو عفونت در پوست شود که البته بسیار بعید است زیرا در هر بار استفاده سوزن کانولا تعویض می شود اما در صورت مواجه با این مشکل با پزشک خود مشورت نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مشاوره حضوری رایگان